کد خبر: ۵۹۲۹۷ | گروه حرف های خودمانی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۶/۱۲
پروفسور سمیعی:

طرح هایی که امضا می شوند پشت ویترین نمانند/ در تمام عمرم در سیاست دخالتی نداشتم

برترین جراح مغزو اعصاب جهان در نشست خبری در بجنورد اظهار کرد: من از مسئولین تقاضا می کنم طرح ها و ورقه هایی راکه امضاء می کنیم پشت ویترین نماند و همه باهم موافقت کنیم برای پیشرفت تا اجرایی شود.
طرح هایی که امضا می شوند پشت ویترین نمانند/ در تمام عمرم در سیاست دخالتی نداشتم

به گزارش راه ساجده، پروفسور مجید سمیعی برترین جراح مغزو اعصاب جهان در نشست خبری امروز در بجنورد اظهار کرد:  ایران کشوری است که ملت آن مایه علم و دانش را برای تمام دنیا ایجادکرده بود‌، زمانی که اروپا و سایر نقاط جهان اطلاعاتی از علم و دانش نداشتند اساتید بزرگ در این کشور چیزهایی با ارزشی باقی گذاشتند که درحال حاضر جای تأسف است که ما مثل همان دوره نیستیم.

وی ادامه داد: ایران در تمامی رشته های دنیا بهترین متخصصین را در تمامی رشته های علمی داردکه باید بافراهم سازی امکانات از آنان بهره مند شوند.


پروفسور سمیعی عنوان کرد: شما باید بدانید هرقدمی که برمی داریدزمانی مورد قبول خداوند و انسانیت قرار می گیرد که شما کاری را که انجام دادید ده برابر خودتان به دیگران نفع بدهد.


وی گفت: من از مسئولین تقاضا می کنم طرح ها و ورقه هایی راکه امضاء می کنیم پشت ویترین نماند و همه باهم موافقت کنیم برای پیشرفت تا اجرایی شود.


پروفسور سمیعی اضافه کرد: زمانی که من دبیر فدراسیون جهانی جراحی مغز و اعصاب شدم وظایفی را بردوش خود احساس کردم، یک جهت این وظایف این بود که من به عنوان پیشرفته ترین جراح مغزو اعصاب باید جراحی مغزو اعصاب را به جایی برسانم که وقتی بیماری به بیمارستان می آید با اطمینان و اعتماد کامل به صحنه عمل جراحی برود و با بهترین وضع و رضایتمندی بیمارستان را ترک کند.


وی افزود: من از خدای متعال ممنونم که به من این توان را داد تا بتوانم جراحی مغزو اعصاب را به گونه ای جدید طراحی کنم و بنویسم و هزاران هزار نفر را تربیت کنم تا امروز با خدای من ومن همراهی کنند  تا به بیمارانی که احتیاج دارند کمک کنم.


پروفسور سمیعی خاطر نشان کرد: وظیفه من به عنوان دبیر فدراسیون این بود که مناطقی  که نیاز شدید به جراحان مغز و اعصاب دارند شناسایی و مشکلشان را برطرف کنم، اولین مکانی که نیاز شدیدی داشت آفریقا بود، که در ناحیه سکوتودر نیجریا با وجود ۸۰میلیون جمعیت حتی یک جراح هم وجود نداشت. حدود ۱۰سال پیش دکتر ایسماعیل نصیرو دراین منطقه شروع بکار کرد ودرحال حاضر۲۰۰تخت جزاحی مغزواعصاب٬۶معاون٬۱۰رزیدنت و سالانه حدود سه هزار عمل جراحی را اداره می کند.


وی ادامه داد: من درتمام عمرم چه درایران و چه آلمان در سیاست هیچ دخالتی نداشته ام و همیشه خودم را کنار گذاشتم، من باید بگویم تمام ملت ایران برای من عزیز و مورد احترام اند و اگر بشنوید جایی من را به سیاست ارتباط بدهند بدانید اینها دشمن من هستند و می خواهند با این کار از ارتباط پروفسورسمیعی بامردم جلوگیری کنند.


پروفسور سمیعی اشاره کرد: من از همه شما خواهش می کنم که سعی کنید درآینده هرکدامتان استاندار استانتان بشوید و منتظرنباشید که حتما استاندار اقدامی انجام دهد، من آینده کشوری راکه ۵میلیون دانشجو پرورش می دهد بسیار بزرگ می بینم و به چنین کشوری افتخار می کنم.

 

انتهای خبر/ مهدیه یزدانیبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.