کد خبر: ۵۹۳۶۱ | گروه حرف های خودمانی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید؛

خرید کالای داخلی رونق سفره های ایرانی / رنگ و لعاب کالاهای خارجی جذاب ترند

با نزدیک شدن به مهر شور و شوق خاصی کوچه و خیابان های شهر را پر می کند، حس و حال عجیبی که هم خانواده ها و هم فرزندانشان دارند، بازار خرید لوازم التحریر و پوشاک و کفش و کیف مدرسه هم که داغ داغ است.

به گزارش راه ساجده، چند سالی می شود که استفاده از لوازم التحریر با برندهای خارجی بیشتر شده است و فضا سازی خوبی برای سوق دادن به سمت مصرف برندهای ایرانی نشده است.

در واقع مدیریت شهری باید در زمینه فرهنگ سازی، تبلیغات محیطی و آموزشهای شهروندی برای سوق دادن مردم به استفاده از کالاهای ایرانی اسلامی اقدام کند.

با بهانه نزدیکی به بازشدن مدارس گفتگویی با فروشنده ای که سعی کرده است نزدیک به 90 درصد از لوازمی که به فروش می رساند از برندهای ایرانی باشد به گفتگو پرداختیم که در ادامه تقدیم تان می شود:

 

خودتان را معرفی کنید؟

علی درتومی هستم، حدود ۳ سال است به این کار مشغول شدم، از ابتدای کارم در زمینه عرصه ی محصولات فرهنگی وارد شدم، که مناسبتی بودند و در اعیاد و شهادت ها استفاده می شد، بعد کم کم تعدادی لوازم التحریر به فروشگاه اضافه کردم .

 

 

استقبال مردم چطور بود؟

در ابتدا استقبال چندانی نبود،هر چند تشویق ها از اطرافیان زیاد بود ولی هر وقت به عمل می رسید و باید خرید می کردند از خرید کالای ایرانی با توجه به اینکه مبلغی گران تر بود جلوگیری می کردند.

 

 

 

تفاوت قیمت و کیفیت در لوازم التحریرهای ایرانی و خارجی چگونه است؟

قیمت کالاهای غیر ایرانی پایین تر است اما کیفیت محصول ایرانی بهتر و اندکی گران است، متأسفانه برخی از افراد ارزان خریدن را به خرید کالای  ایرانی ترجیح می دهند

.

آیا در مکان های دیگر هم محصولات خود را عرضه کرده اید؟

در نمایشگاه های تابستانه و برخی کنگره ها و طرح هایی که به صورت فصلی در پارک ها برگزار می شود اما استقبال مردم در اینگونه نمایشگاه ها مناسب تر بوده است.

 

مشکلاتی که دارید؟

فضای کم محل فروش کالاها مشکل ساز است ولی معتقدم فروشنده باید خلاقیت به خرج دهد و از کم ترین فضا بیشترین استفاده را داشته باشد و با این مشکل هم کنار آمده ام.

 

صحبت پایانی: خرید کالای ایرانی در واقع از این جیب به آن جیب کردن است و سفره های مردم ایران پر رونق تر می شود در حالی که خرید کالاهای خارجی سرمایه از کشور خارج می شود، البته این را هم بگویم کالا های خارجی معمولا با رنگ و لعاب زیبایی طراحی می شوند که ناخداگاه کودک را به سمت خود می کشد در حالی که تولیدات داخلی هم در سال های اخیر قدرت مقایسه با تولیدات خارجی را پیدا کرده است چه بسا که بهتر هم جلوه می کند و گاها در بعضی موارد که مبلغ ناچیزی مقایسه دارد مردم به سمت کالاهای وارداتی می روند.

 

 

کاش ماهم امسال با توصیه به دوستان از کالاهای ایرانی خرید کنیم تا سفره های خالی دست فروشانی که دیروز در کارخانه های تعطیل شده امروز مشغول به کار بودند دوباره رونق پیداکند.

 

انتهای خبر/ مهدیه یزدانیبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.