کد خبر: ۶۱۵۷۲ | گروه حرف های خودمانی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
به مناسبت روز خانواده؛

محبت؛هدیه خدا به زوجین برای بنای خانواده سالم

کارشناس ارشد فقه و مبانی حقوق گفت: محبت و علاقه ی شدیدی که خداوند به عنوان هدیه به عروس و داماد بعد از قرائت خطبه عقد می دهد و این محبت در طول زندگی آرامش و آسایش را برای همه ی اعضای خانواده به ارمغان می آورد.

به گزارش راه ساجده، زهره وضیع، کارشناس ارشد فقه و مبانی حقوق به مناسبت روز خانواده اظهار کرد: امام علی (ع) وحضرت فامطه زهرا(س) دو دریا هستند که در قداستی بی نظیر به هم می پیوندند و از آن دو دریا دو گوهر هستی به نام های حسن و حسین پدید می آید.

وی ادامه داد: دو انسان بالا مقامی که در راه رسیدن به انسان کامل در دنیا تلاش کردند و الگوهایی هستند که انسان معاصر می تواند با تاسی از سیره این دو بزرگوار روحیه تکامل و قرب الهی را آسان تر بپیماید. وضیع با اشاره به آیه 21 سوره روم رد این رابطه ادامه داد: در این آیه به موضوع مودت و رحمت و اینکه از جنس خودتان آفریدیم برای اینکه به آرامش برسید، اشاره شده است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در باب تشکیل خانواده گفت: این دو کلمه ای که می خوانیم ( منظور خطبه عقد) ظاهر قضیه است و باطنش متصل کننده دو موجود به هم است، اصل قضیه محبت است این محبتی که خدا در دل شما نگه می دارد حفظ کنید و به برکت محبت، بوستان خانواده را سرسبز کنید.

وضیع  خاطر نشان کرد: سه عامل مهم برای رسیدن به یک خانواده سالم می تواند وجود داشته باشد که اولین عامل موضوع مودت و رحمت است محبت و علاقه ی شدیدی که خداوند به عنوان هدیه به عروس و داماد بعد از قرائت خطبه عقد می دهد و این محبت در طول زندگی آرامش و آسایش را برای همه ی اعضای خانواده به ارمغان می آورد.

 

 

وی افزود: خانواده ای که دارای آرامشی است که از سر لطف خداوند است فرزندانی را پرورش می دهد که به تعالی روحی و معنوی خواهند رسید، احساس ارزشمندی می کنند اعتماد به نفس پیدا می کنند این اعتماد به نفس پیشرفت های مادی و معنوی را برای فرزندان به ارمغان خواهد آورد.

وضیع آیین دوم در رضایت مندی خانواده را تقسیم وظایف دانست و ادامه داد: خانم که در همسرداری فرزند پروری و بقیه اشتغالاتی که از وظایف ذاتی یک خانم است می پردازد در واقع در خط مقدم جهاد قرار می گیرد، در جلب رضایت همسر تلاش می کند سعی می کند که فرزندان را در مسیر الهی تربیت کند به فرمایش رسول خدا ثواب مجاهده در راه خدا را کسب می کند.

 

 

وضیع یادآور شد: همچنین مردی را که برای تامین معاش خانواده به سختی می افتد و پس از کار روزانه با خوشرویی و تبسم وارد منزل می شود محیط خانه را با محبت خود گرم نگه می دارد ثواب مجاهده در راه خدا را دریافت می کند.

این کارشناس ارشد فقه ومبانی حقوق بیان داشت:عامل سوم در رسیدن به خانواده سالم موضوع عفو و گذشت است، گاهی توافق بین زن و شوهر و فرزندان در اداره امور زندگی به طور کامل صورت نمی گیرد یا خطایی صورت گرفته است.

 

وی با اشاره به آیات که خداوند فرموند گفت: ببخشید،عفو کنید و بهترین چاره جویی با عفو و گذشت و ایثار دو طرف امکان پذیر است زیرا سلامت خانواده مرحون عفو گذشت بدون منت حاصل می شود.

وضیع در انتها خاطر نشان کرد: امید داریم که با استفاده از آیات شریفه قرآن و روایات معصومین خانواده سالمی را داشته باشیم که در پرتو خانواده سالم جامعه سالم و تربیت سالم را داشته باشیم .

 

انتهای پیام / رحمانیبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.