کد خبر: ۶۲۶۴۱ | گروه سلامت
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۰۶

ایجاد دردهای اسکلتی و عضلانی در اثر استفاده از کوله پشتی غیر استاندارد

در اثر استفاده از کوله پشتی غیر استاندارد و یا استفاده نادرست از کوله پشتی دردهای اسکلتی و عضلانی برای دانش آموزان بروز خواهد کرد.
ایجاد دردهای اسکلتی و عضلانی در اثر استفاده از کوله پشتی غیر استاندارد

به گزارش گروه دریافت خبر راه ساجده، کارشناس مسئول سلامت نوجوانان و مدارس معاونت بهداشتی در این خصوص بیان کرد : وزن ، نحوه و مدت زمان حمل کوله پشتی از جمله ویژگی هایی هستند که می توانند موجب تغییر در راستا و انحنای ستون فقرات ، اختلالات و دردهای اسکلتی و عضلانی نظیر درد کمر و شانه ، ایجاد فاصله میان مهره ها ، بروز تغییرات قلبی عروقی و تنفسی و تغییرات الگوی راه رفتن شوند.

 

« زهرا رحمانیه » تاکید کرد : این مسئله در کودکان و نوجوانان که هنوز عضلات ، رباط ها و استخوان های آنان تا پایان دوره بلوغ مراحل تکاملی و رشد فیزیکی خود را طی می کند از حساسیت بیشتری برخوردار است.

 

وی با اشاره به اینکه بهترین وسیله حمل وسایل آموزشی در دانش آموزان کوله پشتی می باشد افزود : حداکثر وزن کوله پشتی باید 10 درصد وزن بدن باشد و یک کوله پشتی استاندارد باید تهیه شده از مواد سبک ، دارای دو بند پهن با قابلیت تنظیم ، بالشتک هوا در قسمت کمری ، کمربند برای دور کمر و جلو سینه و دارای محفظه های مختلف باشد.

 

انتهای خبر/ربرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.