کد خبر: ۶۲۶۷۴ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۱۲
سفیر ایران در پاریس:

حل مشکلات بانکی تاثیر مثبتی در افزایش تعاملات ایران و فرانسه دارد

سفیر ایران در پاریس گفت: حل مشکلات و رفع معضلات بانکی با توجه به حمایت کامل دولت ایران از سرمایه گذاری خارجی تاثیرات مثبتی در زمینه ارتقای سطح روابط میان ایران و فرانسه خواهد داشت.
حل مشکلات بانکی تاثیر مثبتی در افزایش تعاملات ایران و فرانسه دارد,

به گزارش خبرگزاری مهر، نشستی با شرکت  اعضای انجمن فرانسوی توسعه شهری متشکل از ۶۲ تن از نمایندگان شرکت ها و فعالان اقتصادی فرانسه و با حضور ابولقاسم دلفی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه و «آرنود فرانسوا»  رئیس انجمن مذکور  در تاریخ ۱۱ مهر ۹۶ در  محل اقامتگاه سفیر ایران برگزار گردید.

در این نشست ابتداء رئیس انجمن توسعه شهری فرانسه گفت: در زمینه توسعه شهری آماده ایم با ایران تبادل تجربیات داشته باشیم. با توجه به توسعه اقتصادی در ایران امیدواریم ما همانند سایر شرکت ها بتوانیم همکاری نوینی با ایران ایجاد کنیم.

در ادامه نشست فوق سفیر جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی اظهار داشت: امروز با توافق هسته ای وارد مرحله جدیدی از روابط با سایر کشورها شده ایم و آماده ایم همکاری های مشترک را با کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله فرانسه توسعه دهیم.

وی ادامه داد: روابط ایران و فرانسه از قدمت طولانی برخوردار است و معتقدیم با رویکرد جدید رئیس جمهور فرانسه نسبت به تحولات دو جانبه و منطقه و همچنین سیاست دیالوگ حسن روحانی، رئیس جمهور اسلامی ایران، دو کشور می توانند ضمن درک بهتر یکدیگر گام های بیشتری را در زمینه استفاده از ظرفیت های اقتصادی و سیاسی فی مابین برای توسعه روابط بر دارند.

دلفی افزود: حل مشکلات بانکی برای کمک به تبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور از اهمیت زیادی برخوردار است و رفع معضلات بانکی با توجه به حمایت کامل دولت ایران از سرمایه گذاری خارجی تاثیرات مثبتی در زمینه ارتقای سطح روابط دو کشور خواهد داشت.

در ادامه جلسه تعدادی از نمایندگان شرکت ها به تشریح فعالیت های اقتصادی خود در زمینه توسعه شهری پرداختند.برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.