کد خبر: ۶۲۶۹۴ | گروه بانوان خراسان شمالی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
مسئول واحد جمعیت و خانواده مرکز بهداشت بجنورد:

روز شمار هفته ملی کودک اعلام شد/ لیست برنامه های اجرایی در بجنورد

مسئول واحد جمعیت و خانواده مرکز بهداشت بجنورد روز شمار هفته ملی کودک را اعلام کرد.
روز شمار هفته ملی کودک اعلام شد/ لیست برنامه های اجرایی در بجنورد

به گزارش راه ساجده،   تکتم یزدانی، مسئول واحد جمعیت و خانواده مرکز بهداشت بجنورد در گفتگو با خبرنگار ما به مناسبت آغاز هفته ملی کودک اظهار کرد:  کودکان، آسیب پذیرترین گروه در هر جامعه هستند و از هیچ چیز آنان از جمله غذا، پوشاک و نیازهای دیگرشان نباید کاست.

وی ادامه داد: عدم توجه به وضعیت کودکان به علت مشکلات اقتصادی و کاستن بودجه‌هایی که شرایط زندگی و حیات کودکان را خدشه‌دار می‌سازد به امید اینکه اقتصاد آینده کشور تامین باشد نه توجیه و بازده اقتصادی دارد و نه حرکتی انسانی محسوب می‌شود.

یزدانی افزود: با توجه به اهمیت جایگاه کودک هفته ملی کودک از 15 مهر آغاز و تا 21 مهر ادامه دارد که هر روز را به نامی نامگذاری کرده اند.

وی خاطر نشان کرد: کودک زیر چتر ایمان، کودک در پناه خانواده، کودک محیط زیست و میراث فرهنگی، کودک سلامت و ایمنی، کودک و فن آوری های نوین، کودک، کتاب و محصولات فرهنگی، مفهوم کودکی روزشمار این هفته است که به ترتیب از شنبه آغاز شده است و تا جمعه ادامه دارد.

یزدانی با اشاره به برنامه هایی که در این هفته در حال انجام است یادآور شد: نصب پوستر ارسال شده در تابلو اعلانات، برگزاری کلاس آموزشی جهت رابطین، مادران، مربیان مهد و اولیای مدارس در مراکز ، پایگاه ها وخانه های بهداشت تابعه با موضوعات ارسالی ، پخش فیلمهای اموزشی پیشگیری از سوانح و حوادث در کودکان ، برگزاری مسابقه نقاشی و انشاء نویسی بین کودکان ، برگزاری نمایشگاه کتاب در مراکز بهداشتی داوطلب تعدادی از این برنامه ها است.

وی برگزاری جشنواره غذایی لقمه سالم در برخی مدارس ، تقدیر از کودکان فرزندان شهید مدافع حرم ، ارسال رسانه های آموزشی به ادارات ، ارسال پیام های بهداشتی جهت زیر نویس برنامه ها در سیما، برگزاری جلسه آموزشی جهت رابطین بهداشتی درباره کمکهای اولیه ، برگزاری جلسه اموزشی کاهش خشونت علیه کودکان و کودک آزاری را ادامه لیست این برنامه ها خواند.

 

انتهای خبر/ رحمانیبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.