کد خبر: ۶۲۷۰۱ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۱۸

شهیدی که می‌خواست مانند «حر» شهید شود

سردار «حسین الله‌کرم» گفت: وقتی که به شهید «علی جنگروی» گفتم: «چرا کفش‌هایت را درآوردی و به سمت گردان می‌آیی؟» گفت: «من می‌خواهم «حر» امام حسین(ع) باشم و جز شهادت چیز دیگری نمی‌خواهم».
شهیدی که می‌خواست مانند «حر» شهید شود,

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، سردار «حسین الله کرم» از رزمندگان و فرماندهان دوران دفاع مقدس در مراسم استقبال از خانواده شهیدان تازه شناسایی شده «علی جنگروی» و «مجتبی کریمی» که در آستان مقدس شهدای گمنام ولایت تهران برگزار شد، طی سخنانی به بیان خاطره‌ای از شهید والامقام «علی جنگروی» پرداخت و اظهار داشت: شب عملیات بود و من هم فرمانده گردان عملیاتی در راست بصره بودم، قرار بود به دلیل شرایط نور ماه، عملیات کمی زودتر انجام شود، در آن شب گردان را جمع کرده بودم و آخرین تذکرات را به رزمندگان می‌دادم که در میان صحبت‌هایم دیدم «علی جنگروی» کفش‌هایش را درآورده و به سمت گردان می‌آید.

وی افزود: شهید جنگروی را صدایش کردم و گفتم «تو مسئول تبلیغات تیپ هستی، چرا به این‌جا آمدی؟ تو بایستی به رزمندگان قرآن آموزش بدهی»، شهید جنگروی که پشت لباس نوشته بود «یا جنگ، یا زیارت» گفت: «وقتی سر بریده سیدالشهدا (ع) بر سر نی قرآن خواند، تو می‌خوای جلوی رفتن یک قرآن خوان به جنگ را بگیری؟» گفتم: «حالا چرا کفش‌هایت را درآوردی؟» گفت: «من می‌خواهم «حر» امام حسین (ع) باشم و جز شهادت چیز دیگری نمی‌خواهم»، گفتم: «چرا حر را انتخاب کردی؟»، «مسئله هرکسی با خودش است، من می‌خواهم امشب این‌گونه به شهادت برسم».

خاطرنشان می‌شود، پیکر مطهر هشت شهید گمنام دفاع مقدس، 5 مهرماه سال 1380 در مجتمع مسکونی ولایت سپاه به خاک سپرده شد که اخیرا پس از گدشت 16 سال از خاکسپاری این شهیدان، هویت دو تن از آن‌ها به نام‌های شهیدان «علی جنگروی» و «مجتبی کریمی» شناسایی شده است.

منبع: دفاع پرس


برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.