کد خبر: ۶۷۴۱۵ | گروه حرف های خودمانی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۰۱

ازدواج فامیلی زمینه‌سازناهنجاری‌های قلبی مادرزادی

مسئول واحد جمعیت و خانواده مرکز بهداشت بجنورد گفت: ازدواج فامیلی زمینه‌ساز ناهنجاری‌های قلبی مادرزادی است.
ازدواج فامیلی زمینه‌سازناهنجاری‌های قلبی مادرزادی

به گزارش گروه دریافت خبر راه ساجده، واحد جمعیت و خانواده مرکز بهداشت بجنورد با اعلام این مطلب اظهار داشت:ناهنجاری های قلبی،گوارشی،کلیوی و عصبی مهم ترین علل مرگ و میر کودکان یک تا 59 ماهه است و ناهنجاری های قلبی از مهم ترین آن ها به شمار می رود.

دکتر"تکتم یزدانی" تصریح داشت: جلسه کمیته مرگ کودکان یک ماهه تا 59 ماهه هر دو ماه با هدف کاهش مرگ و میر کودکان برگزار می شود و کلاس های مشاوره ژنتیک نیز با همکاری بهزیستی و مراکز جامع خدمات سلامت تاکنون دو مرتبه برگزار شده است.

به گفته وی در بحث ناهنجاری‌های مادرزادی قلبی مهم‌ترین نکته، بررسی ازدواج‌های فامیلی است که باید آن را مدنظر قرار داد.

وی گفت:باید توجه ویژه‌ای به ناهنجاری‌های قلبی در نوزادان کشور داشته باشیم زیرا بیماری‌های قلبی در صورت تشخیص در طولانی‌ مدت هزینه‌های روانی و مالی بسیاری بر دوش خانواده و جامعه می گذارد.

وی با اشاره بر اهمیت تشخیص زودهنگام بیماری‌های قلبی نوزادان توسط والدین و ارجاع زودهنگام آن ها به مراکز درمانی گفت: با حمایت والدین در ماه‌های نخست تولد می‌توان شاهد کاهش عوارض بیماری بود اما نکته مهم که متولیان سلامت باید آن را جدی بگیرند، جلوگیری از ازدواج‌های فامیلی مشکل ساز و آگاه‌سازی جامعه نسبت به تاثیر این ازدواج ها در سلامت جامعه است.

 

انتهای پیام/



برچسب ها:


نظر شما



نام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.