کد خبر: ۶۷۵۸۳ | گروه حرف های خودمانی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
اولین بانوی دهیار اهل سنت جرگلان :

استعفا نمی دهم

اولین بانوی دهیار اهل سنت جرگلان در واکنش به صحبت های آخوند کمالی در خصوص عدم به کارگیری بانوان اهل سنت در حوزه های مدیریتی گفت: من به هیچ عنوان استعفا نمی دهم.
استعفا نمی دهم

به گزارش راه ساجده، طاهره محمدی، اولین بانوی دهیار اهل سنت جرگلان، به دنبال سخنرانی گلدی آخوند کمالی از علمای اهل سنت شهرستان رازوجرگلان و مشاور استاندار در نماز جمعه هفته گذشته در مصلای دهستان حصارچه مبنی بر اینکه چرا زنان را به عنوان دهیار انتخاب می کنید و نباید بانوان در این سمت فعالیت داشته باشند  اظهار کرد: حدود ۴ ماه است حکم دهیاری روستای چال تلپک را دریافت کرده ام  و به هیچ عنوان استعفا نمی دهم.

 

وی افزود :دهیاران زن با هدف پیشرفت و آبادانی روستا و منطقه و به دنبال آن جامعه وارد این حرفه شده اند.

 

محمدی اشاره کرد: باید به جای مخالفت در کار ما پیگیر دیگر مشکلات و فساد ها باشند، که از بحث دهیار شدن زنان در اولویت بالاتری قرار دارد.

 

وی ادامه داد : با سخنرانی آخوند کمالی قطعا برخی  از مردان اقدام به جلوگیری از کار کردن بانوان خواهند کرد، که این باعث لطمه به جامعه زنان و خانه نشین کردن آنان می شود .

 

محمدی خاطر نشان کرد: زنان نیمی از جمعیت را تشکیل می دهند، که رفع همه نیاز های آنان به دست مردان غیر ممکن است برطرف شود، به این جهت حضور بانوان ضروری است.

 

این دهیار گفت: زنان هم می توانند در کنار تحصیل ، کار و رسیدگی به خانواده الگویی موفق برای فرزندان خود و جامعه باشند.

 

وی اضافه کرد:: نظر اخوند کمالی و دیگر اخوندها محترم است ولی این باعث نخواهد شد که حتما باید پیرو نظر آن ها باشیم و من قصد استعفا ندارم.

 

 محمدی گفت: مشکلات زیادی در حوزه زنان منطقه جرگلان دیده می شود، که انتظار ما این است حمایت گر ما باشند تا اینکه با ما مقابله کنند، تا بتوانیم بخشی از مشکلات حوزه بانوان را به دست زنان مسئول حل کنیم.

 

روستای چال تلپک ۷۰ خانوار و ۳۵۰ نفر جمعیت دارد ودر جنوب یکه سعود در ۱۵ کیلومتری ان واقع شده است .

 

انتهای پیام/ رحیمیبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.