کد خبر: ۶۸۲۷۰ | گروه حرف های خودمانی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۰۵
به مناسبت روز مهندس؛

گفتگو با دو بانوی معمار بجنوردی/ با برنامه ریزی میتوان بیشترین استفاده از کمترین زمان را داشت

به مناسبت روز 5 اسفند با دو بانوی فعال در عرصه ی معماری به گفتگو پرداختیم که تقدیم تان می شود:
گفتگو با دو بانوی معمار بجنوردی/ با برنامه ریزی میتوان بیشترین استفاده از کمترین زمان را داشت

به گزارش راه ساجده، روز مهندس در تقویم رسمی ایران روز پنجم اسفندماه است، این روز به یاد دانشمند بزرگ ایرانی خواجه نصیرالدین طوسی به ثبت رسید. هر سال همزمان با این روز همایش‌ها و مراسم مختلفی برگزار می‌شود. به مناسبت همین روز با دو بانوی فعال در عرصه ی معماری به گفتگو پرداختیم که تقدیم تان می شود:


خودتان را معرفی کنید:

ضحی عليداديان، داراي مدرك كارشناسي ارشد مهندسي معماري هستم.

محلا صدري ، متولد  1360هستم.

 

از سوابق شغلی تان بگویید؟

علیدادیان: در زمينه طراحي و طراحي داخلي و همچنين اجرا ساختمان فعاليت مي كنم.

صدری:  از سال ١٣٩١ مؤسس و مدير و مربي آموزشگاه عمران و معماري بعد 4 هستم و از سال ١٣٩٢موفق به أخذ پروانه اشتغال پايه ٣ در رشته نظارت و اجرا معماري شدم  وامسال موفق به کسب پایه 2 شدم.

 

چگونه مدیریت زمان می کنید که کارهای بیرون از منزل بر وظیفه ی مادری وهمسری شما سبقت نگیرد؟

علیدادیان: متاهل و صاحب  يك فرزند دختر هستم، همه افراد با برنامه ريزي دقيق و اراده و عزم راسخ مي توانند از عهده اموراتشان برآیند و من هم از اين قاعده مستثني نيستم، با برنامه ريزي توانستم با توجه به اينكه بعد از فرزند دار شدن در مقطع كارشناسي ارشد پذيرفته شدم همزمان هم به تحصيلاتم ادامه دهم و هم بعد از دوره تحصيلات تكميلي به كارم ادامه دهم.

 

صدری: داراي ٢ فرزند يك دختر كه ١٤ سالش و پسر ٧ ساله هستم، عوامل زیادی باعث مي شود بهتر بتوانیم مديريت و زمان بندي در زندگي و نظم دهي به كارها داشته باشيم، خيلي از آدمها فكر مي كنند كاركردن مادران بیرون از منزل تأثیر خوبي برای خانواده ندارد، چون زنان شاغل وقت كافی برای نگهداری و مراقبت از فرزندان خود ندارند و نمی توانند به كارهای خانه و همسر خود توجه لازم را داشته باشيد، اما معمولاً با استفاده از برنامه ریزی بیشترین استفاده را از حداقل زمان خود  مي توانند داشته باشند.

وی ادامه داد: من در خانواده ای بزرگ شدم كه مادرم شاغل و همیشه الگوی موفقیت های من در زندگی شخص مادرم بود. صبح زودتر از خواب  بيدار مي شوم، برنامه ریزی دارم از زمان بهترین بهره را مي برم کارهای منزل را سازماندهی مي كنم  و با برنامه انجام مي دهم برای پخت غذا و خرید، فهرست تهیه مي كنم  و ساعات باقی مانده خود را به آماده کردن لباس ها و برنامه های درسی فرزندانم اختصاص مي دهم، خيلي وقت ها كمك هم مي گيرم البته من اعتقاد دارم آدم ها در شرايط سخت بهتر فكر مي كنند و بهتر تصميم مي گيرند.

 

از دشواری های کارتان بگوئید:

علیدادیان: هر شغلي سختي خاص خودش را  دارد و سختی ها در کار اجرایی بیشتر می شود، به واسطه اینکه باید گام به گام پروژه کار را جلو ببری.

صدری:  شغل آموزشي كه سختي هاي خودش را دارد بيشتر مسؤوليتي كه در قبال هنرجو دارم كه بتوانم مهارت را به خوبی ارائه دهم و در حيطه كار مهندسي وظيفه ناظر همينطور كه از نامش مشخص است نظارت بر پروژه ساختمان كه ساختمان با بالاترين كيفيت و استاندارد هاي ساخته شود، در واقع نظارت كنترل مراحل ساخت پروژه از شروع عمليات ساختمان تا پايان كار.

 

با توجه به اینکه خانم هستید و در عرصه ی ساخت و ساز فعالیت دارید چگونه توانستید اعتماد جلب کنید:

علیدادیان: جديت و تخصص و دانش و مهارت باعث می شود كه افراد بتوانند اعتماد كنند و پروژه كاری شان را به ما بسپارند.

صدری: مهارت، دانش وتخصص انتقال آن به كارفرما و نظم وبرنامه ريزي و نظارت مستمر و به موقع و جديت در کار باعث جلب اعتماد در این حرفه می شود.

 

انتهای پیام/ رحمانیبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.