کد خبر: ۷۰۰۶۲ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۱/۳۰

قم|آیت الله یزدی: برخی افراد نالایق در سخنرانی‌ها ازدواج سفید را ترویج می‌کنند‌

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: برخی افراد نالایق در سخنرانی‌های خود یک بحثی را مطرح می‌کنند به نام ازدواج سفید و گفته‌اند این موضوع خواسته نسل جوان است.
 قم|آیت الله یزدی: برخی افراد نالایق در سخنرانی‌ها ازدواج سفید را ترویج می‌کنند‌ ,

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، به نقل از پایگاه خبری پلیس، آیت‌الله محمد یزدی در دیدار سردار کاظم مجتبایی فرمانده انتظامی استان قم، ضمن قدردانی از عملکرد نیروی انتظامی در ایام نوروز، با بیان اینکه عید امسال در مقایسه با سال گذشته هم از نظر آسایش مسافرانی که به قم سفر کردند و هم کسانی که در این شهر اقامت داشتند، شاهد وضعیت بهتری بودیم، اظهار داشت: نظم و انتظام بخشی، کاهش حوادث جاده‌ای و جرائم در نوروز، گویای خدمات و زحمات نیروی انتظامی است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه با تأکید بر اینکه حوزه و دانشگاه باید در زمینه پیشگیری از جرم به پلیس کمک کنند، به آسیب‌های فضای مجازی در جامعه اشاره و تصریح کرد: متأسفانه دشمن از فضای مجازی به‌عنوان یک ابزار جدید، بیشترین بهره را برده و به‌وسیله آن جوانان و خانواده‌ها را با نشر اکاذیب، نشر شبهات و فیلم‌های ضد اخلاقی مورد هدف قرار داده و به دنبال توسعه فساد در جامعه است.

وی با بیان اینکه برخی از کشورهای توسعه‌یافته به دنبال ایجاد و توسعه شبکه ملی بوده تا نیازهایشان را برطرف کنند، افزود: متأسفانه در کشور ما با آن‌همه توصیه‌هایی که شده در این رابطه اقدام مؤثری صورت نگرفته است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با تعبیر فضای مجازی به دنیای شیشه‌ای که همه‌چیز در آن نمایان است، تصریح کرد: با وجود همه مشکلات و دشمنی، شما مسئولان در انجام وظایف رسمی، انسانی و اخلاقی خود توانسته‌اید تا حدود زیادی از بسیاری جرائم جلوگیری کرده و امیدوارم با ایجاد شبکه ملی مشکلات در این حوزه رفع شود.

وی  با بیان اینکه نباید اسلام را با خواسته‌های مردم تطبیق داد بلکه مردم را باید با خواسته‌های اسلام منطبق کرد وگرنه انقلاب و حکومت اسلامی بی‌معنا شده و زشتی‌ها اشاعه پیدا می‌کنند، افزود: برخی افراد نالایق در سخنرانی‌های خود یک بحثی را مطرح می‌کنند به نام ازدواج سفید و گفته‌اند این موضوع خواسته نسل جوان است که اگر با تسامح و تساهل از کنار آن بگذریم این مسئله روزبه‌روز توسعه پیدا کرده که طبعاً ازدواج و سپس طلاق است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اثر تبلیغات سوء‌شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی بر نهاد خانواده، تصریح کرد: متأسفانه برخی از مسئولان آموزشی با تسامح از کنار این مسائل گذشته و آن را نادیده می‌گیرند بنابراین نتیجه عدم اراده جدی در اجرای احکام اسلامی گسترش طلاق است.

آیت‌الله یزدی تأکید کرد: اگر جوانی راه خطایی رفت باید او را راهنمایی کرده و دستش را گرفت، این‌ها همه فرزندان ما هستند و به عبارتی ایتام آل محمد(ص) یعنی نسبت به معارف اسلام کم‌اطلاع و بی‌اطلاع هستند.

کاظم مجتبایی فرمانده انتظامی استان قم نیز با ارائه گزارشی از عملکرد یکساله این فرماندهی، اظهار داشت: سال گذشته گرچه شاخص‌ها در حد ایده آل نبود اما یک اغنای وجدانی داشتیم چون در حد توان و امکانات و همچنین اختیارات و قوانینی که وجود دارد فعالیت‌ها و تلاش‌های نسبتاً خوبی انجام شد.

وی سپس به آمار انواع سرقت‌ها اشاره کرد و افزود: گرچه در مورد سرقت‌ها و برخی جرائم خرد افزایش داشتیم که آن نیز ناشی از مشکلات اقتصادی و همچنین معلول بودن چرخه جرم است اما در جرائم مهم و خشن شاهد کاهش بودیم.

فرمانده انتظامی استان قم با بیان اینکه بیشتر کسانی که دستگیر می‌شوند مجدداً به این چرخه بازمی‌گردند، به عملکرد و فعالیت‌های پلیس راهور استان در سال گذشته اشاره کرد و گفت:در سال گذشته 19 درصد کشته‌ها در تصادفات کاهش‌یافته است.

مجتبایی با بیان اینکه جرائم اقتصادی در فضای سایبر بیش از 200 درصد افزایش پیدا کرده است، افزود: فضای مجازی یک پیشران خیلی قوی برای جرائم مختلف بوده و روزبه‌روز عرصه آن گسترده‌تر می‌شود.

انتهای پیام/شبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.