کد خبر: ۷۰۰۷۷ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۱/۳۰
استاندار یزد:

تربیت صحیح اجتماعی و فرهنگی دانش‌آموزان مدنظر همه سازمان‌ها باشد

یزد ـ استاندار یزد با تاکید بر اهمیت تربیت صحیح اجتماعی و فرهنگی دانش آموزان گفت: این مهم باید مدنظر و توجه جدی همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها باشد.
تربیت صحیح اجتماعی و فرهنگی دانش‌آموزان مدنظر همه سازمان‌ها باشد,

به گزارش خبرنگار مهر، محمود زمانی قمی، چهارشنبه شب در جلسه شورای آموزش‌ و پرورش استان یزد با اشاره به اینکه فعالیت دانش آموزی نباید به تست و آزمون و خواند کتاب‌های درسی منحصر شود، اظهار داشت: یکی از مقوله‌های مهم در دوران تحصیل، تربیت صحیح اجتماعی و فرهنگی است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از نیازهای اصلی دانش آموزان در زندگی آینده اجتماعی، بهره‌مندی از تربیت صحیح اجتماعی و فرهنگی است، بیان کرد: این مهم، مقوله‌ای است که باید مدنظر همه سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌ها باشد.

استاندار یزد همچنین با اشاره به مقوله آسیب‌های اجتماعی که گریبانگیر اقشار مختلف جامعه، حتی قشری از دانش آموزان نیز شده است،‌ افزود: نقش آموزش و پرورش در کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار اثرگذار است.

وی تاکید کرد: آموزش و پرورش می تواند با روش‌های صحیح تربیتی،‌ نسل جوان و نوجوان را از آسیب‌های اجتماعی مصون نگاه دارد.

زمانی قمی همچنین با تأکید بر اینکه سمن‌های فعال در عرصه آسیب‌های اجتماعی، فعالان فرهنگی و روحانیون، سازمان‌های مختلف فرهنگی و سایر گروه‌های تاثیرگذار جامعه باید نسبت به اهمیت آسیب‌های اجتماعی آگاه باشند، افزود: باید از توانایی‌ها و ظرفیت‌های این گروه‌ها برای کاهش آسیب‌های اجتماعی به درستی استفاده شود.

استاندار یزد تصریح کرد: شورای آموزش و پروش نیز باید در این راستا پیشگام شود و همه ظرفیت‌های موجود را در این عرصه فعال کند.

زمانی قمی تاکید کرد: دانش آموزان امروز، آینده سازان و مسئولان آینده کشور هستند و باید پست های مختلف اجرایی کشور را به دست بگیرند بنابراین همه گروه‌ها، سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌ها و به ویژه آموزش و پرورش و خانواده‌ها باید تمام توان خود را برای تربیت مطلوب و صحیح به کار گیرند.برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.