کد خبر: ۷۰۷۴۷ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۳/۰۱

درمانگاه‌های تخصصی دیابت تأسیس و راه اندازی می‌شوند

تفاهم نامه همکاری در زمینه تاسیس، تجهیز و راه اندازی درمانگاه های تخصصی دیابت به منظور ارائه خدمات استاندارد براساس راهنماهای بالینی(گایدلاین ها) ، بین معاونت‌های آموزشی، درمان و بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی منعقد شد.
درمانگاه‌های تخصصی دیابت تأسیس و راه اندازی می‌شوند,

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، تفاهم نامه همکاری در زمینه تاسیس، تجهیز و راه اندازی درمانگاه های تخصصی دیابت به منظور ارائه خدمات استاندارد براساس راهنماهای بالینی(گایدلاین ها) ، بین معاونت‌های آموزشی، درمان و بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی منعقد شد.

براساس این تفاهم نامه که در راستای برنامه ریزی های کلان جهت ارتقای سلامت جامعه و با توجه به اسناد بالادستی نظیر «سند ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر و عوامل خطر مرتبط» و «چارچوب ملی ارایه خدمت در بیماری دیابت» به امضا رسید، دانشگاه های علوم پزشکی مکلف شدند که با ایجاد بستر لازم، زمینه دستیابی به اهداف مذکور در حوزه دیابت را فراهم کنند. 

بر اساس این تفاهم نامه، راه اندازی درمانگاه های تخصصی دیابت زیرمجموعه کلینیک ویژه مستقر در بیمارستان های آموزشی یا درمانگاه های تخصصی دیابت به شکل مستقل، راه اندازی سامانه ثبت اطلاعات، بکارگیری پزشک عمومی دوره دیده دیابت یا متخصص داخلی، مشاوره با پزشک فوق تخصص غدد در صورت نیاز جهت طرح درمان یا تغییر آن، تجهیز و استقرار کلینیک زخم پای دیابتی، تجهیز و استقرار واحد آموزش و تغذیه، آزمایشگاه و اتاق احیا و ارجاع به واحدهای تخصصی در دستور کار قرار دارد.

همچنین مقرر شده است پس از اجرای مفاد این تفاهم نامه، نتیجه اقدامات انجام شده در این زمینه به وزارت بهداشت و کمیته تعیین شده جهت پشتیبانی و نظارت بر اجرای این تفاهم نامه  اعلام شود.

انتهای پیام/برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.