کد خبر: ۷۰۷۵۰ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
آیت‌الله حیدری مطرح کرد

تألیف ۳۸ هزار عنوان کتاب مرتبط با قرآن کریم بعد از انقلاب اسلامی/ جمهوری اسلامی با تمام توان در خدمت قرآن کریم بوده است

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: از اول انقلاب اسلامی تاکنون بیش از 38 هزار عنوان کتاب در رابطه با قرآن کریم در کشور تألیف شده است و این نشان‌دهنده این است که جمهوری اسلامی با تمام توان و ظرفیت در خدمت قرآن کریم است.
تألیف 38 هزار عنوان کتاب مرتبط با قرآن کریم بعد از انقلاب اسلامی/ جمهوری اسلامی با تمام توان در خدمت قرآن کریم بوده است,

آیت‌الله محسن حیدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز با اشاره به فرموده‌ امام باقر(ع) که هر چیزی بهاری دارد و بهار قرآن، ماه مبارک رمضان است، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان برای این بهار قرآن نامیده شده است که نزول قرآن در آن صورت گرفته است.

وی افزود: نزول قرآن کریم به صورت یک‌دفعه در ماه مبارک رمضان اتفاق افتاده است و در طول 23 سال تدریجاً نازل شده است. قرآن کریم روز به روز نو می‌شود و این به خاطر عمق و ژرفای معانی قرآن و قابلیت هدایت‌گری بشر تا قیامت است.

عضو مجلس خبرگان رهبری مطرح کرد: قرآن کریم همواره بر اوج است و افتخار یک ملت این است که در خدمت قرآن باشد و یکی از ره‌آوردهای انقلاب اسلامی، توجه ویژه مردم و دستگاه‌های دولتی به قرآن است.

حیدری با بیان اینکه از اول انقلاب اسلامی تاکنون بیش از 38 هزار عنوان کتاب در رابطه با قرآن کریم در جمهوری اسلامی ایران تألیف شده است، بیان کرد: این کار نشان‌دهنده این است که ایران اسلامی با تمام توان و ظرفیت در خدمت قرآن کریم است.

وی عنوان کرد: امروزه هرچه عزت‌مندی و کرامت و پیشرفت علمی و اخلاقی در ایران حاصل شده، به برکت قرآن و عترت بوده است.

امام جمعه موقت اهواز گفت: هر ملتی که به قرآن کریم و اهل‌بیت(ع) تمسک بجوید، به خیر و برکت و پیروی نائل می‌شود. امروز اگر ملت‌های مسلمان دچار عقب‌ماندگی هستند و اگر سرزمین‌های اسلامی مانند کشور فلسطین به اشغال رژیم غاصب صهیونیستی درآمده است، به خاطر این است که امت مسلمان از قرآن کریم دور شده‌اند.

حیدری در پایان گفت: امیدوارم به برکت ماه مبارک رمضان، ملت‌های مسلمان به قرآن رو بیاورند.

انتهای پیام/ذبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.