کد خبر: ۷۲۱۹۶ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۳/۳۱

ترامپ: کره شمالی بقایای اجساد ۲۰۰ نظامی آمریکایی را به ما تحویل داد

رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی انتخاباتی خود در ایالت مینه سوتا خبر داد که کره شمالی به دنبال نشست اخیر سنگاپور، بقایای اجساد 200 نظامی آمریکایی را که در جنگ کره کشته شدند، به ایالات متحده تحویل داد.
ترامپ: کره شمالی بقایای اجساد 200 نظامی آمریکایی را به ما تحویل داد,

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دونالد ترامپ برای انجام تجمع انتخاباتی به نفع نامزد جمهوریخواهان در انتخابات پیش روی کنگره آمریکا به شهر «دولوث» ایالت مینه سوتا رفت و در آنجا درباره مسائل مختلفی از قبیل کره شمالی اظهارنظر کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا در این تجمع درباره کره شمالی و نشست اخیر خود با کیم جونگ اون صحبت کرد و خبر داد که پیونگ یانگ بقایای اجساد ۲۰۰ نظامی آمریکایی کشته و مفقود شده در جنگ کره (۱۹۵۳) را به آمریکا تحویل داد.

بعد از اولین دیدار اخیر ترامپ با کیم، سران آمریکا و کره شمالی سندی مشترک را امضا کردند که شامل چهار بند از جمله خلع سلاح اتمی در شبه جزیره کره و تضمین امنیت کره شمالی است.

در یک بند آمده بود: آمریکا و کره شمالی متعهد به تبادل زندانیان باقی‌مانده در دو کشور و همچنین بازگرداندن اجساد سربازان کشته و مفقود شده در جنگ کره (۱۹۵۳) شدند (جزئیات بیشتر).

رئیس‌جمهور آمریکا در ایالت مینه سوتا دیدارش با رهبر کره شمالی در سنگاپور را «دیداری خوب» و «خارق العاده موفق» خواند.

ترامپ در این سخنرانی، درباره چین هم اظهارنظر کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا در حالی که اخیرا علیه کالاهای چینی تعرفه‌های سنگینی اعمال و جنگ تجاری راه انداخته، به همتای چینی خود لقب «دوست من» داد و موضع چین در قبال خلع سلاح اتمی کره شمالی را تحسین کرد.

این تجمع حاشیه‌هایی هم داشت و حداقل دو مخالف سعی در بر هم زدن مراسم را داشتند که نیروهای امنیتی و انتظامی، آنها را از محل بیرون بردند.

رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به این موضوع خطاب به نیروهای برقراری نظم و امنیتی گفته بود: «او را از اینجا بیرون ببرید».

سپس با اشاره به فرد معترض گفت: «خداحافظ عزیزم، برو پیش مامانت».

وی در این نشست درباره تعرفه‌های اعمالی آمریکا علیه اروپا، مکزیک، چین و دیگران گفت که «ما خواهان تجارت منصفانه هستیم. ما خواهان تجارت احمقانه‌ای که برای مدت‌های مدیدی داشته‌ایم، نیستیم».

رئیس‌جمهور آمریکا درباره تحقیقات در خصوص دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا و همچنین مواضع اف‌بی‌آی درباره کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ حرف زد.

از نظر او همه این تحقیقات و ادعاها علیه کارزار ترامپ، «کلاهبرداری» بوده است.

ترامپ همچنین باز هم هیلاری کلینتون رقیب دموکرات خود در انتخابات ۲۰۱۶ را «هیلاری حقه باز» خواند.

انتهای پیام/برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.