کد خبر: ۷۲۲۴۴ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۳/۳۱

فارس در اجرای قانون پیش فروش ساختمان رتبه اول کشور را دارد

شیراز- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس گفت: این استان در اجرای قانون پیش فروش ساختمان رتبه اول کشور را دارد.
فارس در اجرای قانون پیش فروش ساختمان رتبه اول کشور را دارد,

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد رحمانیان صبح پنجشنبه در  نشست خبری هفته قوه قضاییه با اشاره به اینکه این معاونت طرح‌های متعددی از منظر پیشگیری های فرهنگی و اجتماعی، وضعی، قضایی و حقوقی و ... به صورت بین بخشی و تعیین سهم و نقش هر دستگاه اجرایی با لحاظ وظایف قانونی تدوین که برخی از طرحها از قبیل طرح پیشگیری از حفر چاه غیر مجاز ،سرقت، پیش فروش ساختمان و ... است، بیان کرد: در این معاونت ادارات پیشگیری های قضایی و حقوقی ، آمار و برنامه ریزی و دبیرخانه شورای پیشگیری از جرم استان، وضعی، امنیتی و انتظامی، مشارکتهای مردمی و مدنی، اطلاع رسانی و ارتقاء آگاهی‌های عمومی و دبیرخانه دائمی رویه های پیشگیری از جرم مستقر هستند.

وی به گوشه ای از برنامه های شورای پیشگیری از وقوع جرم استان اشاره کرد و افزود: فعالیت این شورا از سال ۹۱ آغاز شده . تا پایان اردیبهشت ماه سال ۹۷ تعداد ۳۷ جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان برگزار و ۳۱  طرح اجرایی پیشگیری از وقوع جرم و آسیبهای اجتماعی مشتمل بر ۱۰۲۰ برگ تهیه و تنظیم شده و در شورا مورد تصویب قرار گرفته  همچنین ۱۲۰جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم در شهرستان‌های استان در سال ۹۶ برگزار شده است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس تهیه، تدوین و اجرای طرح پیشگیری از تصرف غیرقانونی اراضی ملی و تغییر کاربری غیرمجاز در فارس را از دیگر برنامه ها عنوان کرد وادامه داد: در این طرح جهت ۱۵ دستگاه دولتی و غیردولتی ۱۳۰ وظیفه تعیین شد که پس از تائید معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه به عنوان یک الگوی موفق به سایر استانها جهت بومی سازی و اجرا ارسال شد.

وی گفت: تهیه، تدوین و اجرای طرح اجرایی مدیریت منابع آب و پیشگیری از حفر چاههای غیر مجاز،تهیه، تدوین و اجرای طرح پیشگیری از آسیب اجتماعی طلاق، تهیه، تدوین و اجرای طرح اجرایی پیشگیری و مقابله با سرقت اماکن و وسایل نقلیه و سرقتهای به عنف، تهیه، تدوین و اجرای طرح اجرایی کاهش و پیشگیری از خشونت و... نیز از دیگر برنامه هاست.

رحمانیان از اجرای قانون پیش فروش ساختمان در استان فارس به عنوان استان پیشرو خبرداد و اظهار کرد: در نتیجه اجرای قانون مذکور تاکنون بیش از ۱۰۰۰۰ قرارداد پیش فروش تنظیم شده که بالاترین آمار در سطح کشور است.

وی از تهیه، تدوین و ابلاغ طرح پیشگیری از قاچاق کالا و ارز با تعیین ۱۱۰ وظیفه برای ۱۷ دستگاه متولی در استان خبرداد و افزود: در اجرای این طرح آمارهای موجود در استان نشان از افزایش ۴۳درصد کشفیات در حوزه مقابله پیشگیری از قاچاق کالا و ارز در استان فارس است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس از انعقاد تفاهم نامه های متعدد بین دادگستری کل استان فارس و نهادهای و دستگاههای علمی، آموزشی و اجرایی استان فارس در حوزه پیشگیری از وقوع جرم و آسیبهای اجتماعی خبرداد و افزود: انعقاد تقاهم نامه‌های دوجانبه و چند جانبه با دانشگاه آزاد اسلامی استان و اداره کل آموزش فنی و حرفهای استان، اداره کل بهزیستی استان، شهرداری شیراز، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان، مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز، اداره کل ورزش و جوانان و پلیس راهنمایی و رانندگی استان، استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، معاونت فرهنگی سپاه فجر استان، مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری(ISC)اداره کل محیط زیست استان پیگیری اجرای تکالیف مقرر در آئین نامه موضوع ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی بر اساس الگوی ایجاد وحدت رویه و ارتقا اثربخشی مجازات های جایگزین حبس از دیگر برنامه های اجرا شده است.برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.