کد خبر: ۷۲۳۴۸ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۰۳
مشاور وزیر بهداشت:

حدود هزار تولیدکننده تجهیزات پزشکی در کشور داریم/ رونمایی از یک اتاق عمل کاملا ایرانی

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه در کشور حدود هزار تولیدکننده تجهیزات پزشکی داریم، گفت: این هزار تولیدکننده، ۳۰ درصد سهم بازار تجهیزات پزشکی کشور را تأمین می‌کنند.
حدود هزار تولیدکننده تجهیزات پزشکی در کشور داریم/ رونمایی از یک اتاق عمل کاملا ایرانی,

به گزارش گروه درمان خبرگزاری فارس، رضا مسائلی، در حاشیه بازدید از بیست و یکمین نمایشگاه بین ‌المللی تجهیزات پزشکی، دندان پزشکی، آزمایشگاهی و دارویی، گفت: امروز در بیست و یکمین نمایشگاه ایران هلث، حدود 50 محصول دانش بنیان و فن‌ آور در حوزه تجهیزات پزشکی در کشور رونمایی شد و تفاوتی که این محصولات با نمونه‌ های سال‌‌های گذشته داشتند، عمق تکنولوژی این محصولات و کلاس خطر بالای آنها است.

وی افزود: خوشبختانه تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی کشور توانسته اند برای تولید محصولات خود، پروانه ساخت از وزارت بهداشت بگیرند و تلاش‌ های صورت گرفته موجب شد دو اتفاق مهم در حوزه تجهیزات پزشکی را شاهد باشیم که این دو اتفاق توسعه صادرات و الزام تولیدکنندگان به اخذ استاندارد‌های اتحادیه اروپا است.

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه در سال جاری صادرات تجهیزات پزشکی 10 برابر رشد خواهد داشت، ادامه داد: قرار است، صادرات تجهیزات پزشکی از 24 میلیون دلار به 240 میلیون دلار برسد که در این راستا کار متراکم و سنگینی  در بخش خصوصی انجام شده است و دولت زمینه ‌سازی حضور تولیدکنندگان در نمایشگاه‌های مختلف در اقصی نقاط دنیا را فراهم خواهد کرد.

وی ادامه داد: الزام تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی به اخذ استاندارد‌های اتحادیه اروپا برای آن است که تولیدکنندگان بتوانند در راستای ارتقای کیفیت گام بردارند و این موضوع  ریل‌سازی و ایجاد زیرساخت اساسی در توسعه صادرات است.

مشاور وزیر و مدیرکل اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت یادآور شد: لازمه اخذ استاندارد‌های اتحادیه اروپا حضور در بازار‌های بین ‌المللی کشور‌های دیگر است که راهبرد مهم وزارت بهداشت در سال 97 با همکاری سایر ارگان‌ های دولتی محسوب می شود.

وی با اشاره به رونمایی از یک اتاق عمل کاملا ایرانی گفت: تمام محصولات این اتاق عمل را تولید‌کنندگان تجهیزات پزشکی کشورمان تولید کرده‌اند و وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت جامعه ضمن اینکه باید از تولیدکنندگان حمایت کند، باید بر کیفیت نیز نظارت داشته باشند.

مسائلی با بیان اینکه در کشور حدود هزار تولیدکننده تجهیزات پزشکی داریم، گفت: این هزار تولیدکننده، 30 درصد سهم بازار و حدود 2 میلیارد و 500 میلیون دلار را تأمین می‌کنند و نقطه اتکای تأمین تجهیزات پزشکی بیمارستان ها و مراکز درمانی هستند.

انتهای پیام/برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.