کد خبر: ۷۲۳۸۴ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۰۳
فرمانده مرزبانی ناجا در پاسخ به فارس:

تعداد شهدای مرزبانی زیاد نشده است/ افزایش عملیات‌های مرزبانی

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: تعداد شهدای مرزبانی نیروی انتظامی افزایش نداشته، بلکه عملیات‌ها و فعالیت‌های مرزبانان و مقابله با گروه‌های غیرمجاز از جمله اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر افزایش داشته است.
تعداد شهدای مرزبانی زیاد نشده است/ افزایش عملیات‌های مرزبانی,

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ناجا در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش فارس در خصوص اینکه در هفته‌ها و روزهای اخیر اخبار منتظره از تعداد شهدای مرزبانی ناجا زیاد شده و آیا نسبت به مدت مشابه آمار شهدای مرزبانی افزایش یافته یا نه، اظهار داشت: آمار شهدا زیاد نشده است؛ اما عملیات‌های مرزبانی شدت یافته و در مقابله با گروه‌های غیرمجاز، اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر تحرکات ما بیشتر شده است.

فرمانده مرزبانی ناجا با اعلام این مطلب که سه‌شنبه این هفته برای بررسی آخرین وضعیت مرزهای مشترک و چگونگی ارتقای تعاملات و مدیریت مرزها سفری به کابل در افغانستان خواهد داشت، تصریح کرد: توافقاتی از قبل با کشور افغانستان داشته‌ایم، در پی آن هستیم که در حوزه سیستان به ویژه زابل تعاملات و صحبت‌های جدیدی داشته باشیم.

این مقام ارشد مرزبانی ناجا با اعلام این مطلب که کار حراست و مرزبانی از مرزها به صورت شبانه‌روز انجام می‌شود به عملیات اخیر نیروهای مرزبانی در جنوب شرقی اشاره و تصریح کرد: در همین عملیات اخیر بیش از یک تن مواد مخدر، تعدادی سلاح، بی‌سیم و دوربین دید در شب از اشرار کشف و ضبط شد.

وی افزود: در این درگیری که یک ساعت به طول انجامید متأسفانه دو تن از هم‌رزمان ما به درجه رفیع شهادت رسیدند و در مقابل نیز دو تن از اشرار به هلاکت رسیدند.

سردار رضایی با تأکید بر این مطلب که باید مرزهای مشترک مدیریت شود، اعلام کرد: ما بیشترین کشف مواد یا ورودی اتباع را از مرز پاکستان داریم.

وی‌ ادامه داد: ما هر شبانه‌روز گشت کمین داریم؛ چراکه هر لحظه با انواع توطئه‌ها از مواد مخدر تا شرارت مواجهیم؛ شهادت دو تن از هم‌رزمان ما در شب فوتبال ایران و اسپانیا به این معنی نیست که اشرار برای ایام جام جهانی برنامه‌ریزی کرده‌اند؛ چراکه همواره با توطئه آنها مواجه هستیم.

این مقام ارشد مرزبانی با اعلام این مطلب که بیش از ۸ هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرز توسط مرزبانی ناجا حراست می‌شود، تصریح کرد: امسال در شمال غرب و جنوب شرق، درگیری‌هایی با اشرار، تروریست‌ها و قاچاقچیان مواد مخدر داشتیم و تعدادی از عزیزانمان به درجه رفیع شهادت نائل شدند؛ بیشترین شهدای ما در امر مبارزه با مواد مخدر و اشرار بوده است.

انتهای پیام/برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.