کد خبر: ۷۴۱۱۵ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۲۵

سوختگی درجه سه نوجوان آمریکایی به خاطر تماس با گیاه گلپر

یک نوجوان اهل ایالت ویرجینیای آمریکا که در قالب فعالیت های تابستانی مشغول باغبانی بود به علت تماس مختصر با برگ ها و ساقه گیاه گلپر دچار سوختگی درجه سه شده است.
سوختگی درجه سه نوجوان آمریکایی به خاطر تماس با گیاه گلپر,

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری  فارس به نقل از تک تایمز، یک نوجوان اهل ایالت ویرجینیای آمریکا که در قالب فعالیت های تابستانی مشغول باغبانی بود به علت تماس مختصر با برگ ها و ساقه گیاه گلپر دچار سوختگی درجه سه شده است.

وی در زمانی که قصد داشت تعدادی از این گیاهان را هرس کرده و بکند تماس مختصری با آنها داشت و این گیاهان به بازو و صورت وی برخورد کردند.

این گیاه گلپر به نام علمی کامل Federal Noxious Weed دارای ارتفاع نسبتا بلند و گل های سفید رنگ کوچک است و به منظور محافظت از خود، سمومی را منتشر می کند.

این نوجوان بعد از بازگشت به خانه با مشکل سوختگی پوست مواجه شد و در حالی که تصور می کرد علت این مساله تابش نور شدید آفتاب است بعد از ور آمدن لایه هایی از پوست بدنش مجبور به مراجعه به بیمارستان شد.

بررسی های بیشتر نشان داد این پسر 17 ساله دچار سوختگی درجه سه و در بخشی از نقاط بدن دچار سوختگی درجه دو شده و مجبور شد سه روز را در بیمارستان بستری شود.

وزارت کشاورزی آمریکا تا به حال چندین بار گیاهان بزرگ گلپر را گیاهانی خطرناک و مسموم اعلام کرده و از مردم خواسته است از لمس کردن بدنه سمی آن خودداری کنند، زیرا این امر می تواند منجر به سوختگی و تاول زدن پوست بدن شود. سم این گیاه تا بدان حد خطرناک است که در صورت تماس با چشم ممکن است منجر به کوری و نابینایی شود.

انتهای پیام/برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.