کد خبر: ۷۴۱۳۹ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۲۵

وصول مطالبات چالش جدی تأمین اجتماعی/ تراز منفی شاخص‌های بیمه‌ای

خرم‌آباد- مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان با اشاره به چالش جدی این نهاد در وصول مطالبات، گفت: تراز شاخص‌های بیمه‌ای در این استان منفی است.
وصول مطالبات چالش جدی تأمین اجتماعی/ تراز منفی شاخص‌های بیمه‌ای,

به گزارش خبرنگار مهر، علی جهانی صبح یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه ۵۰ هزار نفر مستمری بگیر تحت پوشش اداره کل تامین اجتماعی لرستان هستند، اظهار داشت: هر نفر نزدیک به ۲.۵ میلیون تومان مستمری دریافت می کند، بنابراین تامین اجتماعی ماهانه ۱۰۰ میلیارد تومان مستمری پرداخت می کند.

وی با بیان اینکه تقریبا یک سوم هزینه های دولت توسط سازمان تامین اجتماعی به عنوان مستمری پرداخت می شود، تصریح کرد: این در حالیست که درآمدهای ما ۷۰ درصد هزینه ها است.

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه ۲۰ هزار کارگاه صنعتی، صنفی، دولتی و غیردولتی تحت پوشش این نهاد هستند، ادامه داد: بدهی این کارگاه ها ظرف چند سال اخیر در مقایسه با سال ۹۰ که ۴۰ میلیارد بوده، به ۸۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

جهانی خاطرنشان کرد: یکی از چالش های جدی ما وصول این مطالبات است.

وی با بیان اینکه جایگاه تامین اجتماعی لرستان در حوزه بیمه ای جزو آخرین استان های کشور یعنی رتبه ۳۱ یا ۳۲ است، تصریح کرد: تراز حوزه بیمه ای ما یک تراز منفی است و در شاخص های بیمه ای هم باید به سمت بهبود شاخص ها برویم؛  این شاخص ها با وضعیت و ضریب منفی مواجه هستند.برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.