کد خبر: ۷۴۱۵۷ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۲۵

هزاران نفر در ایتالیا علیه سیاست‌های سخت‌گیرانه پذیرش پناهجویان تظاهرات کردند

هزاران نفر از اتباع مختلف اروپایی با برگزاری تظاهراتی در یکی از شهرهای مرزی ایتالیا به سیاست‌های سخت‌گیرانه در زمینه پذیرش پناهجویان در اروپا اعتراض کردند.
هزاران نفر در ایتالیا علیه سیاست‌های سخت‌گیرانه پذیرش پناهجویان تظاهرات کردند,

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روز گذشته (شنبه) هزاران نفر در شهر «ونتیمیگلیا» ایتالیا در اعتراض به سیاست‌های سخت‌گیرانه پذیرش پناهجویان تظاهرات کردند.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، شمار شرکت‌کنندگان در این تظاهرات بیش از سه هزار نفر اعلام شده است که در میان آنها اتباعی از کشورهای ایتالیا، فرانسه، آلمان، هلند و اسپانیا حضور داشتند. این افراد بعد از ظهر به مرز فرانسه رسیدند.

پیش از این تجمع، شماری از نهادهای غیردولتی فراخوانی برای برگزاری تظاهراتی چهار کیلومتری داده بودند. در بیانیه‌ مشترکی که به این منظور منتشر شد، هدف از برگزاری این تظاهرات، محکومیت «سیاست‌هایب بی‌رحمانه ملی و جهانی» در زمینه رویارویی با پدیده مهاجرت برای پناهجویان به اروپا  است.

شمار زیادی از پناهجویان برای رسیدن به کشورهای شمالی اروپایی از شهر مرزی ونتیمیگلیا عبور می‌کنند. از سال ۲۰۱۵ فرانسه به صورت سازمان‌یافته از عبور پناهجویان جلوگیری کرده است. هفته پیش هم تظاهرات همبستگی در شهر بندری کاله برگزار شد. تظاهرات‌کنندگان می‌خواستند با این تظاهرات نشان دهند که در فرانسه هم سیاست استقبال از پناهجویان وجود دارد.

ایتالیا مهمترین کشور اروپایی است که پناهجویان از آفریقا و از مسیر دریای مدیترانه برای رسیدن به کشورهای دیگر اروپایی انتخاب می‌کنند. دولت جدید این کشور که با ائتلاف احزاب لیگ و پنج ستاره تشکیل شده است، سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ای در زمینه پذیرش پناهجویان دارد و «ماتئو سالوینی» وزیر کشور دولت جدید پرچمدار اجرای سیاست‌های اینچنینی است. وی کمی پس از تصدی سمت، اعلام کرد که کشورش یک کشتی حامل پناهجویان را نمی‌پذیرد. وی شنبه (دیروز) هم از پذیرش ۴۰۰ پناهجو خودداری کرد.

انتهای‌پیام/قبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.