کد خبر: ۷۶۸۴۱ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۶/۲۱

ادامه کاهش قیمت طلا/ اونس جهانی کمتر از ۱۱۹۵ دلار

قیمت طلا در چین با کاهش ارزش یوآن گران شده و مردم تمایلی برای خرید طلا ندارند بنابراین امروز با کاهش تقاضا قیمت طلا 3.89 دلار کاهش یافت.
ادامه کاهش قیمت طلا/ اونس جهانی کمتر از 1195 دلار,

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، قیمت طلا پس از اینکه دیروز به کمترین رقم از 2 آگوست برابر با 1187.21 دلار رسید امروز نیز نزدیک به 4 دلار کاهش یافت.

هر اونس طلا با 3.89 دلار کاهش 1194.70 دلار فروخته شد.

ارزش یوآن در برابر دلار به علت نگرانی در مورد تشدید جنگ تجاری چین و آمریکا کاهش یافته است و این امر به عنوان مانعی برای خرید طلا شده است.

رونالد لئونگ، دلال بازار هنگ‌کنگ گفت: «به علت موج فروش یوآن در بازار، این ارز تحت فشار قرار دارد و این امر بر طلا تاثیر گذاشته است. همچنین مردم تمایلی برای خرید طلا ندارند.»

درگیری لفظی میان واشنگتن و پکن دیروز ادامه یافت و سبب نگرانی سرمایه‌گذاران در مورد تشدید تنش‌های تجاری میان این کشور شد.

این درگیری تجاری، سرمایه‌گذاران را با این تفکر که آمریکا چیز زیادی برای از دست دادن در این تنش ندارد، به خرید دلار آمریکا ترغیب کرد. این امر یوآن را تضعیف کرده است و طلا را در چین گران ساخته است.

به شدت انتظار می‌رود که بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره بانکی این کشور را در ماه سپتامبر افزایش دهد و با پشتوانه انتشار آمارهای قوی از اقتصاد این کشور، احتمال یک افزایش دیگر در ماه دسامبر قوت گرفته است.

انتهای پیام/برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.